Híradó 67- 2

  • Együttműködés a természetjárókkal START Klub köntösben
    A START Klub kártyacsaládról már mindenki hallott, azonban még mindig kevesen isme-rik a „szombati akció” nyújtotta lehetőséget, mely szerint:
    Szombatonként nem csak a START Klub kártya tulajdonosok, hanem plusz 1 fő is 50%-os kedvezményű jeggyel utazhat.
  • Beszámoló a „60 éves a vasutas turista összefogás” Buda-környéki túráról
  • Beszámoló a Nyugat Magyarországi rendezvényről
  • PANNONHALMA TELJESÍTMÉNYTÚRÁKRÓL
  • Tavaszi Csillagtúra – Békéscsaba (Kirándulás a Körös körül)
    2012. ápr.. 28.-máj. 1.
  • Beszámoló a regionális Vicinális túra Budai hegységi túrájáról,
    utazás a Budapest – Szentendre HÉV vonalon (2012. május 19.)
  • DVSC Természetjáró Egyesület Vicinális túra
    2012.05. 19
  • LIX Vasutas természetjáró találkozó Sátoraljaújhely
    2012. június 20-24.
  • Beszámoló a sátoraljaújhelyi vetélkedőről
    A sátoraljai OVTT-vetélkedő a szokásostól eltérően csütörtöki napra esett. Hét csapat 29
    fővel jelentkezett a vetélkedőre.
  • Kéktúrák a túravezető szemével
  • VTSZ külföldi túrája Németországban
    2012.07.12-07.17.
  • Forrás Emléktalálkozó
    2012. augusztus 11-14. Diósjenő
  • Őszi csillagtúra – Nagykanizsa
    2012. szeptember 20-23.
  • 60 éves a MÁV Vezérigazgatóság Természetbarát Szakosztálya
  • A megrendezésre került Pannonhalma teljesítménytúra

Hir67-2_letöltése – Hibátlan változat(1,2MB)

 Együttműködés a természetjárókkal START Klub köntösben

 

A START Klub kártyacsaládról már mindenki hallott, azonban még mindig kevesen ismerik a „szombati akció” nyújtotta lehetőséget, mely szerint:

Szombatonként nem csak a START Klub kártya tulajdonosok,

hanem plusz 1 fő is 50%-os kedvezményű jeggyel utazhat.

Igaz ez a nagy értékű kártyákra is (START Bónusz, VIP és Prémium). Legyen szó családlátogatásról, rendezvényről, versenyről, vagy akár egy kirándulásról.

A START Klub kártyában rejlő, ez idáig kiaknázatlan szabadidős célú utazások ösztönzésére kereste meg az Értékesítési Szervezet az idén 60 éves múlttal rendelkező Vasutas Természetjárók Szövetségét. A közhasznú, nonprofit szervezettel, mint a MÁV-START túraszervező és lebonyolító partnerével 2012. május 7-én kötött együttműködési megállapodást. A tagszervezetek gyakorlott túravezetői vállalták, hogy a MÁV-START utasok – kiemelten a START Klub kártya tulajdonosok – számára nyílttá teszik a vonattal szervezett gyalogos, kerékpáros és kulturális túráikat, egyfajta többletszolgáltatást nyújtva a START Klub kártyához kapcsolódóan. A megállapodás értelmében START Klub-os honlapukon ajánlják az utasok figyelmébe a konkrét kirándulási lehetőségeket, a VTSZ pedig minden túraajánlatnál feltünteti a START Klub szombat akciót:

Aktív pihenésre vágyik? Várják Önt az erdők, rétek, hegyek, völgyek, vízesések, geoládák, tanösvények? Utazzon vonattal Ön is meglévő és új ismerőseivel, barátaival együtt gyalogos és kerékpáros túrákra, melyet a Vasutas Természetjárók Szövetség túravezetői szerveznek és vezetnek le.

A túrák helyszíne vonattal jól megközelíthető.

Túraajánlatok: http://www.vtsz.hu/category/kirandulas-vonattal/

START Klub kártya: http://www.mav-start.hu/startklub/startklub_kartya.php

60 éves a

MÁV Vezérigazgatóság Természetbarát Szakosztálya

 

Szakosztályunk dokumentálhatóan 1952. évtől számítja megalakulását, amelyre az 1951. évi SZOT határozat adott lehetőséget. Ezt megelőzően a Lokomotív TE keretében, mint a „Közlekedés és Postaügyi Minisztérium Vasúti Főosztály Alapszervezete” működött. Az új felállásban szervezetileg a KPM I. Vasúti Főosztály Sport Clubhoz tartozott, mint annak egyik szakosztálya. Ezt a szervezeti felépítést a mai napig megtartotta. Megnevezése 1984-től azonban megváltozott, követve a „Vasúti Főosztály” átalakulását „MÁV Vezérigazgatóság” szervezeti formává.

A szakosztály kezdettől fogva (1952. évtől) tagjává vált a Magyar Természetbarát Szövetségnek és a Vasutasok Szakszervezete keretében működő Országos Vasutas Természetbarát Szakbizottságnak. A szakosztály élére – az akkori idők szokásának megfelelően kinevezés útján – Forgó János került. A vezető kezdetben hazai gyalogtúrák szervezésével, a Szakbizottság által meghirdetett országos rendezvényeken való részvétellel, majd külföldi – a Magas Tátrába és Erdélybe tervezett – túrák szervezésével igyekezett a szakosztály turista életét fellendíteni. Ezek egy- és többnapos túrák során valósultak meg, meghirdetve és propagálva ezeket a túrákat a Vasúti Főosztály dolgozói között is. Bekapcsolódott a Lokomotív által széles körben szervezett tájékozódási versenybe, a szakbizottsági országos találkozókon való részvételbe. Az aktívan működő tagokból túravezetőket képeztetett, az ifjú tagok összefogásával a fiatalok túrázását segítette elő. Majd a kialakult igényeknek megfelelően csónakok vásárlásával, a Népszigeti vízitelep kialakításával a vizi túrizmust is meghonosította a szakosztályban, sílécek beszerzésével pedig a téli gyalogtúrázás mellett a sítúrázást is beindította. A szakosztály létszáma így fokozatosan növekedett. Az Országos Kéktúra mozgalomba a tagok közül többen bekapcsolódtak. Egy idősebb házaspár – Szabó Aladár és felesége – a teljes útvonalat (hivatalosan is elismerve) háromszor is végig járta. A tagok között mindjobban népszerűsödött a minősített túrázás, elnyerve a különböző fokozatokat. A klubhelység megszervezésével kialakult a hetenkénti klubnapok rendszere, amikor is a tagság részére a túravezetők élménybeszámolót – olykor vetített képek bemutatásával – tartottak rendszeresen. A túrázás mellett különböző ünnepek alkalmával (Mikulás, Évzáró stb.) kijelölt helyeken zártkörű színes összejövetelek kerültek megrendezésre. A túrákat és egyéb rendezvényeket az egész évre tervezett néhány oldalas „Rendezvénynaptár” összeállításával és közreadásával népszerűsítette a szakosztály vezetősége. Az ily módon kialakult turista közösséget azonban a túrizmusért lelkesedő, a természetjáró életformát magukévá tevő aktív, olykor szabadidejüket is feláldozó vezetőségi tagok, túravezetők segítségével tudta csak megvalósítani a szakosztályvezető.

 

1975-ben új vezető került a szakosztály élére, aki átszervezve a vezetőség tagjait, vonzó túraprogramok beállításával fellendítette a szakosztály pangásnak indult életét. Új túravezetők beszervezésével, új belföldi és külföldi túrázási lehetőségek programba vételével, évről évre bővült a túraprogram. A tagság létszáma is emelkedett, barátok, ismerősök, családtagok, kollégák beszervezésével. A kialakult törzstagság egy-egy túrán átlagosan 15-30 fős létszámot eredményezett. A programfüzet szintén úgy programkínálatban, mint témákban is bővült, vastagodott 40-45 oldalra, a tagság minél részletesebb tájékoztatása céljából. Évente a Mecsektől, a Kőszegi hegységtől a Zemplénig többnapos túrák szerveződtek.

A vizitúrázás már a Dunán kívüli folyókra is kiterjedt. Az Országos Kéktúra útvonalainak bejárása mint több alkalommal került be a túranaplóba. Gyalogos, sí- és vízi programok keretében egyre több külföldi hegység, folyó került úti célul. Egyre több túratárs ért el mint magasabb fokozatú minősítést egészen a kiváló fokozatig. Benépesültek a klubnapok, átlagosan 20-30 fő jelent meg és jelenik meg ma is hetente. Az élménybeszámolók szakosztályi túrákon készült videó felvételek vetítésével bővültek. Kezdetben az ország bejárásában tért nyert az autós turizmus. Éveken át, évente több alkalommal, 8-10 kocsiból álló autós csoport járta az ország távolabbi részeit arborétumokat, várakat, kastélyokat és egyéb nevezetes helyeket érintve.

Meghonosult a magashegyi túrázás, de nem volt ritka a könnyebben bejárható barlangi túrázás sem.

 

1976 évtől kiemelkedő eseménynek számítjuk, hogy gyalogtúrázóink szinte minden évben eljutottak a Magas Tátrába télen-nyáron és ott jelentős és nehezen járható, csúcsokat célzó, ill. hágókon átvezető túrákat jártak. Szlovákiában még a Liptói Tátra csúcsi és a Szlovák Paradicsom szurdokai is többször volt túracélpont. Több alkalommal Erdély hegyeit is járták, mint a Bihar, Fogaras és több más hegységet, Bulgáriában a Vitosa, Pirin és a Rila hegységet, Jugoszláviában megmászták a Triglávot. Ausztriában pedig többször túrűztak a Schneeberg és a Rax hegységben, jártak a Dachstein régióban és bejárták az E4. nemzetközi túraútvonalat Soprontól Stájerországig, mely alkalommal az osztrák Hegymászó Szövetségtől megkapták az E4 túra bronz fokozatát. A Grossvenediger hegycsoportban meghódították a közel 3300 méteres Keeskogel hegycsúcsot.

Szakosztályunk 2004-ben megszerkesztette, majd országos viszonylatban meghirdette és kiadta a Balatont gyalogosan körbe járó útvonalat tartalmazó „Balaton körtúra” füzetet. A füzetben színes térképen megjelentettük a közel 400 km-es teljes útvonalat és a vonatkozó szöveges leírást. A füzet több mint 1500 példánya már gazdára talált, a teljes körtúrát eddig igazoltan 42 túrázó teljesítette.

Vizitúrázóink hazai viszonylatban többször eveztek a Dunán Győr-Esztergom-Budapest közötti szakaszon, teljesítve az MTSZ által rendezett Sobjeszky vizitúrát. Berjárták a Sajót, Hernádot, Bodrogot, Bódvát a szépemlékű Susóvszky túravezetésében teljesítve a „Kisfolyók” vizitúra mozgalmi kiírást. Végigevezték a Tiszatúra keretében a Tisza folyó felső szakaszát Tiszapalkonyáig, majd a Rábát a Rábatúra keretében és a Mosoni Dunát. Az MTSZ Vizitúra Bizottság által szervezett Balaton Túrák keretében több alkalommal körbe evezték a Balatont. Külföldön eveztek a lengyelországi Rega folyón a Balti tengerig, Balogh Lajos szervezésében az Adrián a Krka folyó torkolatától a Brač és a Hvar sziget mentén. Részt vettek a Nemzetközi Dunatúrán Ingolstadtól Pozsonyig, Újvidéktől Prahovóig.

Szakosztályunk 1952. évtől napjainkig megszakítás nélkül működik VTSZ és MTSZ tagságát folyamatosan a Szövetség felé befizetett éves tagdíjak igazolják. 1989. november 19-én Miskolcon megrendezett országos vasutas szakosztályvezetői értekezleten a szervezők által készített hűségnyilatkozatot a szakosztály akkori vezetője a szakosztály nevében aláírta, mely által egyértelműen támogatta a Vasutas Természetjáró Szövetség megalakulását. Ezt követően a szakosztályvezető, mint az Előkészítő Bizottság tagja tevőlegesen közreműködött a VTSZ létrehozásában, a megalakulást követően pedig a szakosztály nevében felajánlotta, részt venne a vezetőség további munkájában is.

 

A jelzett időszak alatt a szakosztályt a következő sporttársak vezették.:

Évek

         Név

Idő

1952 – 1970

Forgó János

19 év

1971 – 1975

Bálint Emil

5 év

1975 – 1998

Marosi Miklós

24 év

        1998 – napjainkig

Bogschütz Béláné

15 év

 

Az emlékezést összeállította: Marosi Miklós szakosztályvezető-helyettes

 

Budapest, 2012. április 23.

 

 

 

BESZÁMOLÓK SZÖVETSÉGI PROGRAMJAIRÓL

 

Tavaszi csillagtúra – Békéscsaba 2012-04-28,  május 1.

 

LIX Vasutas természetjáró találkozó Sátoraljaújhely 2012. június 20-24.

 

Kéktúrák a túravezető szemével

 

 

Nekem megtiszteltetés és kihívás volt egy ilyen nívós találkozón mind három napon át a nagy túrákat vezetni. Nekem sokkal nehezebb erről írni, mint a túrára felkészülni s azt levezetni. Túratársaim nagyszerű emberek külön – külön is. A csapat szellem is nagyon jó volt. Csütörtökön a Milic s a nagy meleg, pénteken a szakadó eső, szombaton a csalitos s a nehéz párás levegő sem szegte kedvét senkinek.
Sőt szombaton, kívánságra, kiegészítettük a túrát 10 km-el és 200 m szinttel. A Megyer-hegyen át a tengerszemhez, és onnan Sárospatakra mentünk.

Remélem sikerült mindenhol, minden fontos megállóhelyen, megfelelő tájékoztatást adni s az elvárásoknak megfelelni.
Ebben többször segítettek a Rósa Laci, valamint a Nagy Ottó sporttársak, és egy hűséges pót túravezető – egy drótszőrű foxi. A kutya, aki két napon át vigyázott, védett és kísért minket. Szerencsére a környékbeliek felismerték, hogy kitől kóborolt el, és a gazdájához irányították.

Sok kedvességet s köszönetet kaptam mindenkitől.
Sok ilyen szép napokat, ilyen jó csapatot kívánok minden túravezetőnek.
Ruszkainé

 

 

 

BESZÁMOLÓK A SZAKOSZTÁLYOK PROGRAMJAIRÓL

 

BESZÁMOLÓ A PANNONHALMA TELJESÍTMÉNYTÚRÁKRÓL

 

A Győri Vasutas Természetjáró Egyesület az idén április 14-én már 3. alkalommal rendezte meg a Pannonhalma teljesítménytúrákat. Tettük ezt abból a célból is, hogy bemutassuk a túrázóknak a Sokorói-dombság változatos tájait és szépségeit.

Ezúttal a Vasutas Turista Napon rendeztük meg a túrákat, melynek során a „60 éves vasutas turista összefogás” eredményeiről emlékeztünk meg. Ugyanis 60 éve, 1952. november 7-én az I. Országos Vasutas Természetjáró Találkozón, Bánkúton kezdődött a vasutas természetjárás tudatos szervezése, összefogása, amely folytatódott az évenkénti találkozókon és a rendszeresen meghirdetett sok közös túrán. Ezek a találkozók jelentették 60 év óta a vasutas összefogás csúcspontját és az együvé tartozás szimbólumává váltak.

A Győri Vasutas Természetjáró Egyesület a helyi ünnepséget a Pannonhalmáról és a szomszédos Ravazd településről vezetett túrák elindításakor tartotta meg. Az öt távon összesen 260 túrázó indult el és 2 fő kivételével mindenki teljesítette azt.

A felmerülő igényeket is figyelembe véve minden évben egyre nagyobb távokat hirdettünk meg, ezért idén már 50 km-es távon is indulhattak a résztvevők. Több mint félszázan vágtak neki az 50-es és a 30-as, valamint a Pannonhalmáról induló 10-es távoknak. A „ravazdi róka 15” elnevezésű túrára 108 fő, a 40 km-es távra csak 7 fő nevezett be, mert a többség inkább az újonnan meghirdetett 50-es túrát választotta.

A túrázók minden ellenőrzőpontban kaptak egy kis ellátást, a célban pedig az elmaradhatatlan lilahagymás zsíros kenyér, házi sütemény és tombola várta a beérkezőket. A vendéglőben megkóstolhatták a helyi specialitásokat és leöblíthették a borvidék ízletes boraival.

A versenyen a 32 önkéntes tagunk összeszokott csapatmunkával biztosította a kiváló szervezést Mindenkinek ezúton is köszönöm a részvételt és a segítséget, jövő áprilisban – részben új utakon – ismét találkozunk a Pannonhalmi-dombvidéken!

Csuka István
elnök GYVTE

 

A megrendezésre került leghosszabb útvonal élménybeszámolóját az alábbiakban olvashatjuk az egyik résztvevő tolmácsolásában:

Mivel Budaörsről érkeztünk, – előzetes rendezői engedéllyel – 07.40 kor rajtolhattunk. Az út során több rohamban is zokogtak a felhők, így mindenre fel voltunk készülve. Mire megérkeztünk elfogytak az esőcseppek és mivel nem érkezett utánpótlás, a túrát szárazon megúsztuk. Az étterem előtt már nem volt parkolóhely, így átgurultunk a közeli temető elé. Utolsó rajtolók voltunk a maxi távon. Ennek a késői indulásnak az lett a következménye, hogy ez a túra számunkra igen csak „embertelenre” sikeredett. Alig – alig találkoztunk túratársakkal az út során. Ez szokatlan érzés volt számunkra. Először a jánosházi pihenőhely előtt futottunk össze egy rövid időre a 15 kilométeren indulók tömegével.

Másodszor Écs előtt bukkant fel egy futó szemből a piros kereszten, akiről kiderült, hogy már korábban eltévedt és meglátva bennünket először azt gondolta, hogy mi megyünk rossz irányba, de hamar meggyőztük az ellenkezőjéről. Harmadszor, az utolsó ellenőrzőpontnál ért utol bennünket két túrázó kollega akik szintén elkeveredtek vala/mikor/merre és jó pár „méterrel” megtoldották az amúgy sem rövid távot. Késői rajtunk okán több ellenőrzőpontnál is csak ránk vártak már. Ezúton is köszönjük a pontőrök türelmét!

Az itiner nagyon informatív volt, jól lehetett használni a térképet is. Ahol nem volt turistajelzés, ott szalagozás segítette a tájékozódást. A győrsági vendéglátóipari egység kivételével, elő táblák is jelezték, ha ellenőrzőpont felé közeledtünk. A rajt és cél pecsét a szervezők emblémáját jelenítette meg. Öt bélyegző helyen (Rekettyés-tető, Vadalmás pihenő, Jánosházi pihenő, Apátság, Imre herceg-hegy ) állatfigurák voltak a nyomdán. A Ravazdi-hegyen lepke matrica járt az igazoló aláíráshoz. Két helyen (Écs, Ravazd) egy-egy kérdésre kellett megkeresni és leírni a választ. A vendéglőben (Győrság) pedig a hely hivatalos bélyegzője került a lapra.

A Pannonhalmi-dombságot járva, új tartalommal telt meg a hegy, az emelkedő és a lejtő fogalma: a sík volt az úr, szép ívű zöldellő lankákkal tarkítva. A talaj minősége jó volt. Csak egy-két helyen volt sár, de szerencsére a kikerülhető típusból. A túra három olyan emlékoszlopot is érintett melyek felépítése kísértetiesen hasonlított egymásra. Sok helyen a virágzó gyümölcsfák végeláthatatlan sorai, gondozott szőlő ültetvények utaltak a terület mezőgazdasági jelentőségére. Felejthetetlen élményt nyújtott a hosszan kanyargó lösz és – földfalak látványa és különböző mérete. A gyurgyalag lakótelep még üres volt. Az Écs előtti horhosban szinte törpének érezte magát az ember. Néhol ijesztően hatott a kapaszkodó fák meztelen gyökérzete. A túra során a Főapátságra többször is rá lehetett látni, jó tájékozódási pontként szolgált. Összességében olyan látványt nyújtott, mint gyűrűn a hatalmas drágakő. 39 kilométeren át közeledtünk felé, majd távolodtunk a Bencések székhelyétől. Ravazd felé közeledve hatalmas „piskóta tekercsek” sorakoztak a szántó szélén egymásra halmozva. A környező települések lakói már készültek a tavaszra. Gondozott porták voltak mindenfele, amerre csak a szem ellátott.

A szervezők kedvesség, odafigyelés, vendéglátás terén magasra tették a mércét. A rajtnál volt lehetőség vadpörkölt vagy gulyás befizetésére nagyon kedvező áron. Mindegyik pontnál kaptunk valami kis csekélységet keksz, csoki, sós rágcsa, nápolyi, stb. formájában. Mindenhol lehetett folyadékot is pótolni és aki élni kívánt a lehetőséggel, vitaminporok illetve pezsgőtabletták fogyasztásával fedezhette vitamin szükségleteit. A célban házi süti és pogácsa is várta a megfáradt túrázókat. Volt tombola és emblémás pólóvásárlási lehetőség. A szép oklevél és a vele harmonizáló kitűző mellé járt még vitaminpor is.

Köszönjük a lehetőséget mindazoknak, akik önzetlen munkájukkal, vendégszeretetükkel hozzájárultak a sikeres szervezéshez!

Becző Erika Gizella
egy lelkes teljesítménytúrázó

 

DVSC Természetjáró Egyesület Vicinális túra 2012.05. 19

 

A Vicinális túrán 19 természetjáró tag vett részt.  Táv: 6 km vezető Dr. Kiripolszky István.      7.15-ös vonattal indult a csapat Debrecenből Mátészalkára.

Mátészalkán a MÁV vasútállomáson Szabó Menyhért fogadta a csoportot, aki 40 éve vasúti dolgozó, könyvtárosként dolgozott, és a MÁV állomás épületében elhelyezett Vasút Helytörténeti Gyűjtemény megalapítója.

Szívélyesen fogadta az egyesület tagjait, és örömmel ismertette az eddigi munkáját, kutatásait.

 

Több helyiérdekű vasutat építettek, melyeket saját vagy MÁV kezelésben láttak el.

Debrecen – Nagyerdő – Pallag – Sámson (Hajdúsámson), – átadás: 1906.07.29. Táv: 22km

Hajdúsámson-Nyíradony – Nyírbátor – átadás:1911.07.29 Táv: 39,3km

 

 

Szabó Menyhért 1980-ban kezdte gyűjteni az emlékeket, elsőként a vasúti tárgyak gyűjtésével kezdte, aztán a kutatással, és leírásaival bővítette gyűjteményét.  A Vasúti Gyűjtemény 1984-ben nyílt meg. A szakszerű munkájának eredménye, hogy a minisztériumból engedélyt kapott ehhez a kiállításhoz. Kelet-Magyarország legnagyobb városait fogja át a gyűjtemény, és olyan, a régióban élt, neves személyek felkutatása volt a célja, akik a térséghez kötődtek, kötődnek.

Nagyon felkeltette a tagság érdeklődését az előadása. Úgy éreztük, érdemes volt

e- gyűjteményt és a gyűjtőjét, létrehozóját megismerni.

A Helytörténeti Gyűjtemény megtekintése után a Szatmári Múzeumot látogattuk meg, itt is hasznos élménnyel gazdagodott a tagság.

A festménykiállítás és a muzeális értékek végignézése után a kocsi múzeum megtekintése volt a program. Aztán megnéztük a nevezetes épületeket, és a városi sétával zártuk Mátészalkán a túránkat.

Dr Kiripolszky István

 


 

VTSZ 2012 ÉVI TOVÁBBI PROGRAMJAI

A VTSZ 2012. évi központi szervezésű (egyesületi közreműködéssel szervezett) rendezvények

 

1.

Őszi Csillagtúra

Haladás VSE + VTSZ Elnökség

szeptember 20-23.

80-100

2.

Lokomotív 424 nyílt teljesítménytúra 14-24-42 km-es távokon

Lokomotív TE + VTSZ Elnökség

október 6.

Nyílt, nincs korlát

3.

Vasutas Kupa Nappali tájékozódási verseny a Köztársaság Kupa keretében

ZöldSport Egyesület +
VTSZ Elnökség

október 20.

Nyílt, nincs korlát

 

 

EGYESÜLETI,  SZAKOSZTÁLYI ESEMÉNYEK

2012. évi Egyesületi, szakosztályi nyílt túrák

 

1.

Erdélyi túra az EKE-táborhoz csatlakozva, Székelyudvarhely

BKV Előre

július 29.-augusztus 6.

Szabad férőhelyig

2.

Forrás Emléktalálkozó, Diósjenő

Északi Fény TE

augusztus 9-12.

80-100

3.

Francia Alpok

MÁVTI

augusztus 17-26.

Szabad férőhelyig

4.

„Bortúra”, Gyalogos teljesítmény-túra (10/15/25/35/50 km) Tokaj

MVSC

szeptember 9.

Nyílt, nincs korlát

 

 

 

A híradó

A híradó anyagai megtalálhatóak a honlapunkon. a Híradó menüpontban. Közvetlenül is elérhető a http://www.vtsz.hu/category/hirado/ címen.

 

 

Vitéz Norbert

 

 

VTSZ elnökség és Szakosztályok/egyesületek elérhetőségei

 

VTSZ Elnökség

telefon

E-mail cím

1

Szentgyörgyi Tamás, elnök 06-23-376-488 +36-20-64-24-164 szentgyorgyit@t-online.hu

2

Rósa László, alelnök 06-1-380-6161 +36-20-296-0927 vtsz1990@t-online.hu

3

Borsos Gábor, alelnök +36-20-977-5611 borsos.gabor@nkh.gov.hu

4

Nagy Ottó, alelnök 06- 27-336-469 +36-30-309-6615 otto.nagy@vnet.hu

5

Dékányné Kiss Veronika, gazdasági vezető 06-1-218-2086 +36-20-446-4795 kiss.veronika1@gmail.com

6

Reményi Pál, elnökségi tag 06-1-419-6545 +36-20-950-9491 eszakifenyte@t-online.hu

7

Molnár István +36-20-977-5611 stefisoft@t-online.hu

8

Rábai Péter, elnökségi tag 06-94-318-405 +36-70-240-9687 peterrabai@freemail.hu

9

Vitéz Norbert, elnökségi tag +36-20-935-2765 vitéz.norbert@gyaloglo.hu

Felügyelő Bizottság

1

Fazekas Dénesné              felügyelő bizottság vezető 06-1- 226-4347 fazekasneida@gmail.com

2

Dömsödiné Berecz Ilona, felügyelő bizottsági tag +36-70-210-9725 domsodinebi@mav.hu

3

G. Nagy János 06-1-221-1800  +36-30-519-0171  gnagymeister@gmail.com

Aktivisták

Borkúty Ernőné érvényesítés 06-1-313-4394

Szakosztály/egyesület   

Telefon

E-mail cím

1

Alföld TE Mezőberény              Földes Péter 06-66-352-396 +36-30-269-0061 pefoldes@szucsnet.hu  www.alfoldte.hu

2

BKV Előre,                 Skarupa Piroska 06-1-267-4771 skarupa.piroska@gmail.com

3

BKV Zöldsport Egyesület             Borsos Gábor +36-20-977-5611 borsos.gabor@nkh.gov.hu zoldsport.fw.hu

4

Kékes TSzO.                       Mártonné Horváth Katalin +36-30-253-4877 marton.andras64@chello.hu

5

Vasutas Egyetértés Müv.  Ház. Központ Természetjáró BK.                          Szabados Kálmánné 03/11-28, 06-52-455-126 +36-20-598-0795 szabadoskne@mav.hu, 

6

DVSC                                 dr. Kiripolszky István 06-52-340-203 +36-20-514-5288 kiritoth@live.com

8

Északi Fény TE

Reményi Pál06-1-419-6545+36-20-950-9491eszakifenyte@t-online.hu

8

Győri Vasutas TE.         Csuka István06-96-456-112+36-70-258-5098istvan.csuka@gmail.com www.gyvte.hu

9

Lokomotív TE        Ispánovity Márton06-1-262-1025+36-30-549-9963martin.ispanovic@meh.gov.hu  www.lokomotiv.hu

10

MÁVTI SK Természetbarát Szako. Vatai László

 

L. 06-1-259-071606-30-369-0274mavti@mavti.hu, www.mavtisk.hu,  vatai.laszlo@gmail.com

11

MVSC Csarnai Béla46/360-775Csarnainé       +36-70-470-0311csarnai.bela@hdsnet.hu http:/mvsctry.hu

12

Soproni VSC T.Sz.o.  Molnár Jenőné06-99/320-442 erobic@vipmail.hu

13

Száguldás SE.           Nádasdy Ferenc383-6403+36-30-633-0035nadasdy.ferenc@freemail.hu www.szaguldasse.hu

14

Szentesi VSC T. Sz.o.   Varga Lajos06/72-93,  63/560-952,  Üz:Piti Józsefné 06/71-05+36-70-240-9687pitijne@mav-gepeszet.hu vlajos49@freemail.hu

15

Szombathelyi Haladás VSE Természetjárók Szo.           Rábai Péter06-94/318-405+36-70-240-9687peterrabai@freemail.hu

16

Törekvés SE. T. Sz.o.  Kuzma Ferenc261-3575+36-20-518-6599 

17

Utasellátó SC.           Haraszti Gábor481-1144 (mh)+36-20-946-4659tkme@tkme.hu

18

Vasutas Természetjáró SE Kecskemét Szilágyi Zoltán76/490-354+36-20-994-7700syzol@freemail.hu

19

MÁV Vezérigazgatóság SC.   Természetjáró Szo.                 Bogschütz Béláné463-2235 (mh)+36-30-813-4173office@eagt.bme.hu, vagy  gnagymeister@gmail.com

20

VTBE Miskolc           Kovács László46/389-675+36-70-325-7823kokoek@t-online.hu    http:/vtbe.ini.hu

21

VTBK Bánréve                               Tóth Ferenc Attila,  titkár +36-30-919-7744bringa1@citromail.hu,   www.vtbkbanreve.hu

22

Záhonyi VSC T. Szo.   Molnár István45/ 425-187,            03/70-14,  513-7014 (mh)+36-30-958-1133stefisoft@t-online.hu , v. zvsc.tura@yahoo.com

 

 

Címkék: